Uskladnění pneumatik řeší profesionální prodejci aut, autoservisy i majitelé soukromých garáží. Nepoužívané pneumatiky nejenže překážejí, ale při nesprávném uložení mění své vlastnosti, což může vést k jejich deformaci, až úplné nepoužitelnosti.

Pro bezpečné skladování pneumatik slouží speciální regály na pneumatiky a stojany na pneumatiky. Kterému řešení dát přednost?

Kde a jak skladovat pneumatiky?

Správné podmínky pro skladování pneumatik vyplývají z normy ISO 2230. Podle ní je třeba:

  • pneumatiky skladovat v prostorách bez vlhkosti, světla, vysokých teplot,
  • neskladovat pneumatiky venku na vzduchu (ani pod plachtou),
  • neuchovávat pneumatiky v blízkosti rozpouštědel a ropných výrobků,
  • ukládat pneumatiky způsobem, který vyhovuje danému typu pneumatik (vizte níže).

Podle těchto kritérií byste tedy měli upravit svou garáž či jiné skladovací prostory.

Pneumatiky skladujeme vedle sebe, anebo na sebe podle toho, zda se jedná o pneumatiky na ráfcích či bez ráfků.

Pneumatiky na ráfcích, nahuštěné na 100 kP a maximálně po 4 kusech, ukládejte na sebe a pravidelně obměňujte jejich pořadí.

Pneumatiky bez ráfků skladujte ve stoje.

Kdy využít regály na pneumatiky a kdy stojany?

Pneu regály se od stojanů na pneumatiky liší především svými rozměry, dále nosností a počtem pneumatik, které s jejich pomocí můžete uskladnit.

Regály, speciálně upravené pro skladování pneumatik, unesou díky své konstrukci větší počet pneumatik různých rozměrů a hmotnosti. Stojan, na druhou stranu, obvykle pojme maximálně čtyři standardní pneumatiky.

A zatímco pneu regály disponují modulárním systémem pro rozšíření regálové řady, a tím i kapacity skladovaných pneumatik, položení na stojan je téměř totéž, jako byste pneumatiky naskládali na sebe.

Pokud potřebujete uskladnit pouze zimní a letní pneumatiky, vystačíte s jedním modulem pneu regálů, který vám nezabere mnoho místa ani v domácích garážích. A v případě, že budete muset svůj pneu park rozšířit, jednoduše přikoupíte další modul, který už využívá stojinu základního modulu.

A neposlední výhodou regálů na pneumatiky je dvojí možnost skladovánívedle sebe i na sebe. A jak už víte, skladování naležato některým pneumatikám nesvědčí.

A v neposlední řadě nezapomeňme na další výhody nákupu u nás: 5letá záruka, česká výroba, certifikace, rychlé dodání a široký výběr různých typů kovových a lakovaných policových regálů!