Potřebujete založit regálový systém? Interiéry, jako kancelář, garáž, sklep nebo menší sklady, kladou jiné nároky na regály než velké firemní sklady. V tomto příspěvku se zaměříme na výhody obou regálových řešení a hlavní rozdíly ve způsobech jejich sestavování.

Lehké regálové systémy do kanceláří, garáží a skladů

Pro tento typ regálových systémů jsou regály konstruovány jako samostatně stojící bloky variabilní šířky s nosností police od 70 kg do 300 kg. Tyto regály jsou ideální pro uskladnění šanonů, krabic, zboží, ale i akvárií, terárií a dalších lehčích předmětů. 

Jak skládat lehký regálový systém

Pro lehké regály jsou charakteristické nízká váha a jednoduchý způsob skládání. Jejich sestavování, přidávání a odebrání polic či demontáž se totiž obejdou zcela bez šroubování.
Více o výhodách bezšroubových regálů čtěte ZDE.
Rychlé a jednoduché je také rozšiřování regálů – stačí dokoupit další regálový díl a smontováním stojin jej propojit se stávajícím regálovým dílem a regálová řada je připravena k použití.Regály a regálové systémy

Regály do skladů a hal pro těžké předměty

Dalším typem regálů jsou tzv. nekonečné či průmyslové regály, které pro svou extrémní nosnost a možnost libovolného rozšíření nacházejí uplatnění hlavně ve velkých průmyslových skladech. Pro představu – vybrané regály unesou až 1 500 kilogramů. A ani při jejich montáži nemusíte používat šroubky!

Jak skládat regálový systém do skladů a hal

Těžké, průmyslové regály jsou konstruovány tak, aby bylo možné jednotlivé regálové segmenty spojovat, a tím celý systém rozšiřovat či redukovat dle aktuálních potřeb skladu. Jak je znázorněno na obrázku u tohoto regálu, regálový systém vytvoříte přikoupením doplňujícího segmentu, jejž přišroubujete ke stávajícímu segmentu. Tímto způsobem lze řadu libovolně rozšířit či zredukovat. 

Nezapomeňte regály ukotvit

Ukotvením regálů zabráníte jejich převržení, a přestože bychom měli kotvit především těžké, průmyslové regály, určené do skladů, není na škodu zabezpečit také lehčí regály.
Regály ukotvěte už během jejich skládání, a to tak, že vsadíte patky do spodní části rámů a upevníte je šroubem a stejný postup opakujete u ostatních rámů nosnic.
Více o kotvení regálů čtěte ZDE.