Potřebujete založit regálový systém? Interiéry, jako kancelář, garáž, sklep nebo menší sklady, kladou jiné nároky na regály než velké firemní sklady. V tomto příspěvku se zaměříme na výhody obou regálových řešení a hlavní rozdíly ve způsobech jejich sestavování.

Lehké regálové systémy do kanceláří, garáží a skladů

Pro tento typ regálových systémů jsou regály konstruovány jako samostatně stojící bloky variabilní šířky s nosností police od 70 kg do 300 kg. Tyto regály jsou ideální pro uskladnění šanonů, krabic, zboží, ale i akvárií, terárií a dalších lehčích předmětů. 

Jak skládat lehký regálový systém

Pro lehké regály jsou charakteristické nízká váha a jednoduchý způsob skládání. Jejich sestavování, přidávání a odebrání polic či demontáž se totiž obejdou zcela bez šroubování.
Více o výhodách bezšroubových regálů čtěte ZDE.
Rychlé a jednoduché je také rozšiřování regálů – stačí dokoupit další regálový díl a smontováním stojin jej propojit se stávajícím regálovým dílem a regálová řada je připravena k použití.Regály a regálové systémy

Regály do skladů a hal pro těžké předměty

Dalším typem regálů jsou tzv. nekonečné či průmyslové regály, které pro svou extrémní nosnost a možnost libovolného rozšíření nacházejí uplatnění hlavně ve velkých průmyslových skladech. Pro představu – vybrané regály unesou až 1 500 kilogramů. A ani při jejich montáži nemusíte používat šroubky!

Jak skládat regálový systém do skladů a hal

Těžké, průmyslové regály jsou konstruovány tak, aby bylo možné jednotlivé regálové segmenty spojovat, a tím celý systém rozšiřovat či redukovat dle aktuálních potřeb skladu.Regálový systém vytvoříte přikoupením doplňujícího segmentu, jejž přišroubujete ke stávajícímu segmentu. Tímto způsobem lze řadu libovolně rozšířit či zredukovat. 

Nezapomeňte regály ukotvit

Ukotvením regálů zabráníte jejich převržení, a přestože bychom měli kotvit především těžké, průmyslové regály, určené do skladů, není na škodu zabezpečit také lehčí regály.
Regály ukotvěte už během jejich skládání, a to tak, že vsadíte patky do spodní části rámů a upevníte je šroubem a stejný postup opakujete u ostatních rámů nosnic.
Více o kotvení regálů čtěte ZDE.